Navigácia

 • Portsmouth - deň 2

  Po raňajkách sme sa presunuli do jazykovej školy, ktorá sídli v historickej budove radnice mesta. Decká absolvovali výučbu anglického jazyka s 'native speakers', ktorá bola rozdelená do troch blokov. Učitelia im vytvorili skvelé podmienky, aby každý mohol komunikovať čo najviac. Zajtra pokračujeme 😉Poobede sme navštívili historické mesto Winchester, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom Anglicka a pozreli sme si prekrásnu Winchester Cathedral, dom spisovateľky Jane Austen a prehliadka pokračovala do Great Hall, kde sme videli slávny okrúhly stôl Kráľa Artuša. Opäť máme skvelé zážitky a tešíme sa na zajtrajší Stonehenge

  Do galérie Portsmouth - deň 2 boli pridané fotografie.

 • Ihla alebo Ako sme šili

  Ihla tichý život žije, nič nevraví, iba šije.Uchom nitku prichytí a je gombík prišitý.

  Stehy predné, zadné, prišívanie gombíkov a napokon ušitie pekných mačičiek zabralotretiakom veľa času, ale nesmierne ich to bavilo. V našej malej krajčírskej dielničke sa tak usilovne a v tichosti šilo, že by bolo počuť spadnúť ihlu na zem. No výsledok určite stojí za to. Veď posúďte sami.

  Do galérie Ihla alebo Ako sme šili boli pridané fotografie.

 • Prvý pozdrav z Anglicka

  Po trajekte cez La Manche sme navštívili kráľovskú loď Victory HMS, kde bojoval a nakoniec aj zomrel admirál Nelson.Nasledovalo krásne múzeum lode Mary Rose, ktorej história začala dávno v 16.storočí a dnes tam môžeme vidieť pozostatky tejto lode, ktorú objavili a zrekonštruovali v r. 1982. Exkurzia pokračovala v Action Stations, kde sme inetrteraktivne skúsili mnohé aktivity z oblasti námorníctva a pohybových aktivit. Potom sme sa plavili vyhliadkovou loďou po historickych dokoch a tento nádherný deň sme ukončili návštevou vyhliadkovej veže Emirates Spinnaker Tower, ktorá má tri poschodia vo výške 100, 105 a 111 metrov, kde sme mali úžasný výhľad na celý pristav a aj mesto Portsmouth. Bol to deň plný zážitkov a všetky decká sú skvelé. Všetci sú v poriadku.

  Do galérie Prvý pozdrav z Anglicka boli pridané fotografie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Moja obec

  Koľko toho vieš o svojej obci? Naši šiestaci na hodinách OBN pripravili informačné materiály o Svite, Gerlachove, Batizovciach – teda o obciach, v ktorých žijú. Pri ich tvorbe si rozšírili svoje doterajšie vedomosti o minulosti, významných osobnostiach aj súčasnosti svojej obce. Pri prezentáciách  sa zároveň dozvedeli veľa aj o tých obciach, v ktorých žijú ich spolužiaci.

  Do galérie Moja obec boli pridané fotografie.

 • GEOexpert v akcii

  V sobotu 19.5. sa žiaci krúžku GEOexpert vybrali spoznávať  ďalšie slovenské mesto Starú Ľubovňu. Najprv navštívili Ľubovniansky hrad, ktorý sa v minulosti preslávil stretnutiami korunovaných hláv, ukrývaním poľských korunovačných klenotov a väznením Mórica Beňovského. V podhradí navštívili skanzen, kde si pozreli niekoľko obytných domov, ktoré približovali jednoduchý život ľudí v minulosti a významné rodinné udalosti. Opäť sme spolu strávili pekný deň a spoznali zaujímavé pamiatky Slovenska.

  Do galérie GEOexpert v akcii boli pridané fotografie.

 • Učíme sa navzájom

  Pomoc medzi spolužiakmi alebo priateľmi a učenie sa navzájom od seba je prirodzenou súčasťou školského života. Rovesnícke vzdelávanie, ponímané ako starší žiaci učia mladších, si vyskúšali naši štvrtáci. Získané kompetencie v oblasti IKT , ktoré sa počas roka naučili , využili na prípravu svojich celkom prvých prezentácií. Výsledok ich snaženia si mohli pozrieť druháci aj tretiaci. Pripravené práce žiakom veľmi profesionálne odprezentovali a všetci ich odmenili obrovským potleskom a obdivom. Prezentácie boli zaujímavé, pestré, čo sa týka výberu tém, a z mnohých sme sa aj niečo nové dozvedeli.

  Do galérie Učíme sa navzájom boli pridané fotografie.

 • OZNAM


  Pozývame Vás na stretnutie rodičov, ktorí prihlásili svoje dieťa do Školy v prírode, dňa
  22.5.2018 o 16:00 hodine do školskej jedálne. Budú tam informácie o nástupe a priebehu
  Školy v prírode. Vaša účasť je nutná! Prineste si prosím pero a doplatok vo výške: 14,- eur na
  dotáciu, platiaci 84,- eur. Ďakujeme

 • Exkurzia v Podtatranskom múzeu

  V piatok sme boli na zaujímavej a poučnej exkurzii v zrekonštruovanom Podtatranskom múzeu v Poprade so žiakmi zo 6. B. Veľká vďaka patrí pánovi lektorovi za cenné informácie o našom regióne z obdobia praveku až po modernú dobu!

  Do galérie Exkurzia v Podtatranskom múzeu boli pridané fotografie.

 • Prírodoveda v 4.A

  Dnes sme pekný areál našej školy využili na poznávanie drevín a bylín, učili sme sa poznávať rôzne typy stoniek rastlín. Našli sme aj steblá, stvoly a byle, spoznáte ich na fotografiách aj vy? 

  Do galérie Prírodoveda v 4.A boli pridané fotografie.

 • Deň matiek

  Potešili sme aj babičky v klube dôchodcov.

  Do galérie Deň matiek boli pridané fotografie.

 • Na hodine matematiky

  Na hodine matematiky sa štvrtáci učili, čo je polovica, štvrtina, osmina, prípadne iné zlomky ...  Po hodine mohli svoju učebnú pomôcku aj zjesť (a vraj chutila ...).  

  Do galérie Na hodine matematiky boli pridané fotografie.

 • Mamkám k sviatku

  Do galérie Mamkám k sviatku boli pridané fotografie.

 • Mamičkám z lásky

  Voňavé, šumivé potešenie do kúpeľa sme v školskom klube vyrábali pre naše najlepšie maminy na svete, ktoré nadovšetko ľúbime. Chceli sme sa tak poďakovať za ich lásku a starostlivosť, ktorou nás každý deň zahŕňajú.

  Do galérie Mamičkám z lásky boli pridané fotografie.

 • Naj angličtinár

  Dňa 24.4 a 26.4.2018 sa uskutočnili školské kolá v súťaži o naj tretiaka, štvrtáka a piataka
  v anglickom jazyku. Žiaci si zmerali sily najmä v gramatickej časti a čítaní s  porozumením .
  Niekomu sa darilo viac, niekomu menej, ale veríme, že aj tých menej úspešných to neodradí
  v učení sa angličtiny, bez znalosti ktorej sa v dnešnom svete už nezaobídu. A tým najlepším
  samozrejme srdečne blahoželáme!!!
  3. ročník:

  1. Júlia Kozlerová 3.B
  2. Dávid Dzugas 3.B
  3. Veronika Zemanová 3.B


  4. ročník:

  1. Nathan Kolpaský 4.B
  2. Rudko Vrbenský 4.B
  2. Karin Mrštinová 4.A
  3. Tomáš Kováč 4.A
  3. Sofia Miškovičová 4.B


  5. ročník:

  1. Patrícia Petráňová 5.B
  2. Veronika Skubeňová 5.A
  2. Simona Kubaská 5.B
  3. Nina Šurinová 5.A
  3. Lukáš Lesný 5.B

  Do galérie Naj angličtinár boli pridané fotografie.

 • Školský výlet na zámku

  Žiaci 5. a 7. ročníka strávili pondelok na Bojnickom zámku a ZOO. Zúčastnili sa 25. ročníka Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel. Jubilejný ročník „Vládca času“ poukázal na démonov v nás, na boj s časom, s vlastnými pokušeniami a strachom. V ZOO mali žiaci možnosť vidieť viac ako 430 druhov zvierat, niektoré z nich sú vystavované ako jediné na Slovensku, napr. slony, či antilopy bongo.

  Do galérie Školský výlet na zámku boli pridané fotografie.

 • Les ukrytý v knihe

  Na výtvarnej výchove sa tretiaci v apríli mesiaci lesov venovali tvorbe knihy. Lesy sú jednou zo základných zložiek prírody. Nielenže sú príbytkom živočíchov, ale čo je hlavné, poskytujú nám zdravý, čerstvý vzduch plný kyslíka. Toto všetko stvárnili v tejto knihe s názvom "Lesná kniha", ktorá poputuje do súťaže Les ukrytý v knihe.

 • Mierovka na výstupe

  V sobotu sa konal hviezdicový výstup na Kozí kameň (1255m.n.m). Výstupy začínali v obciach: Hranovnica, Kravany, Liptovská Teplička, Lučivná, Spišská Teplica, Spišské Bystré, Svit Šuňava, Vikartovce. Tohto stretnutia sa zúčastnili aj niektorí členovia turistického krúžku. Výstup začali od hotela Lopušná dolina a zelenou turistickou značkou sa približne po 2 hodinách dostali na najvyšší vrch Kozích chrbtov. Odmenou im boli pekné výhľady na Vysoké a Nízke Tatry a okolité obce. Od organizátorov 4. ročníka výstupu dostali suveníry a sladkú odmenu. Dúfame, že na budúci rok nás bude viac.

  Do galérie Mierovka na výstupe boli pridané fotografie.

 • Exkurzia v Košiciach

  V rámci predmetu fyzika sa v piatok 4.5.2018 žiaci zo 7.A a 7.B triedy zúčastnili exkurzie v Košiciach. Navštívili múzeum letectva a automobilov, kde pod vedením leteckého inštruktora spoznali históriu vývoja lietadiel, motorov a helikoptér. V štyroch hangároch videli športové, poľnohospodárske, posýpacie lietadlá, trenažéry, prístroje, ktoré piloti používajú a vnútorné zloženie lietadla. Na veľkých vonkajších plochách si prezreli lietadlá významných prezidentov, bojové lietadlá, zozbierané z celého sveta a aj vládny špeciál z Bratislavy. Mali možnosť vojsť a vidieť vnútorné priestory lietadiel, kde si mohli sadnúť do pilotnej kabíny a na mieste pilota, riadiť lietadlo a prístroje potrebné k letu. Po tejto prehliadke si prezreli v ďalšom hangári vývoj motocyklov, bicyklov a historických áut. Odtiaľ sa presunuli do slovenského technického múzea, kde si v sieni elektrických výbojov odskúšali na sebe pokusy s elektrinou. Na záver exkurzie si overili svoju zručnosť a logiku vo vedecko-technickom centre pri riešení fyzikálnych a technických úloh.

  Do galérie Exkurzia v Košiciach boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola, Mierová 134, 05921 Svit
  Mierová 134 , 059 21 Svit
 • +421 x 0527755342
  0903021333
  fax 0527889741

Fotogaléria