Navigácia

 • Miško úspešný

  V sobotu 17.2.2018 vo Spišských Vlachoch prebehlo 3.kolo Slovenského pohára v halovej lukostreľbe.Miško Starigazda (2.A) získal vo svojej kategórii, v streľbe s olympijským lukom, pekné druhé miesto. Blahoželáme.

 • Geoexpert v akcii

  Sobotný deň naši Geoexperti využili naplno a vybrali sa spoznávať ďalšie slovenské mesto – Liptovský Mikuláš. Okrem prechádzky historickým centrom mesta a jeho dominanty kostola sv. Mikuláša navštívili najmodernejšie interaktívne múzeum na Slovensku - Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. V Jánošíkovej mučiarni si vypočuli príbehy o legendárnom zbojníkovi Jurajovi Jánošíkovi a rôznych spôsoboch mučenia. Nakoniec navštívili synagógu, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie o židovskej komunite v meste.

  Do galérie Geoexpert v akcii boli pridané fotografie.

 • Okresné kolo dejepisnej olympiády

  Medailová žatva v okresnom kole dejepisnej olympiády. Patríme medzi naj školy v popradskom okrese. Všetkým blahoželáme a tešíme sa s Vami. Ďakujeme pani učiteľkám Dorkovej a Palušákovej za prípravu a držíme prsty v krajskom kole.  Viac vo výsledkových listinách v záložke" Úspechy žiakov". 

 • Druháci na telesnej

  Tento mesiac sme sa na telesnej výchove s druhákmi venovali vybíjanej. Keďže naši druháci majú radi
  akúkoľvek pohybovú hru, preto sme si ju skúsili zahrať . Hravo pochopili pravidlá a do hry sa vrhli s veľkou vášňou a dravosťou. Už pri prvej hre sa ukázalo, že ich to chytilo a  možno povedať, že to spestrilo hodiny telesnej, utužilo kolektív a žiaci sa naučili hrať tímovo. Určite medzi nimi nájdeme nové športové talenty!

  Do galérie Druháci na telesnej boli pridané fotografie.

 • Naj karnevalová maska

  V súťaži o výrobu najkrajšej karnevalovej masky, ktorú zorganizovalo CVČ sa naši žiaci umiestnili takto:1.miesto Lucka Čírska, 2.miesto Natálka Grivalská, 3.miesto Mária Bednárová.Dievčatá sa veľmi potešili umiestneniu i krásnym cenám.Ďakujeme CVČ Svit sa super aktivitu.

  Do galérie Naj karnevalová maska boli pridané fotografie.

 • Tvorivky tvorili

  Fašiangové a valentínske tvorenie na krúžku Tvorivé dielne. Kašírovaním sme si vytvorili takéto milé fašiangové klobúčiky a každý si podľa vlastného vkusu klobúčik vyzdobil.
  Na Valentína sme skúsili trochu aj šitie, hoci iba na výkrese. Niektorým to išlo super, niektorých ihla a niť trochu potrápili, no výsledok všetkých potešil. Dôležité je, aby sme obdarovali tých, ktorých máme radi, hoci aj drobnosťou vlastnoručne vytvorenou. Pekného Valentína!!!

  Do galérie Tvorivky tvorili boli pridané fotografie.

 • Valentínsky deň

  Valentín, Svätý Valentín... Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov či objatí alebo pohladení, ktoré v každom z nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity. Skutočnosťou ale zostáva, že sviatok sv. Valentína je deň, keď si každý vyberá svojmu srdcu milého a blízkeho človeka, na ktorom mu záleží. Valentínske pozdravy si začali ľudia posielať vraj už v 15. storočí a my sme dnes túto tradíciu neporušili. V našej škole sa to srdiečkami len tak hmýrilo. Každý vlastnoručne vyrobil Valentínku, ktorú zavesil na „Strom lásky“ a vymenil ju za sladučkú šišku. V triedach potom pokračovali Valentínske aktivity rôzneho druhu. Najdôležitejšie je, že sme si dnes navzájom povedali, že sa máme radi.

  Do galérie Valentínsky deň boli pridané fotografie.

 • Valentínsky mix

  Do galérie Valentínsky mix boli pridané fotografie.

 • Súťaž o valentínskeho káčera

  Príprava na testovanie 9 nemusí byť vždy len vážna. Počas valentínskej hodiny slovenského jazyka sme opäť súťažili o skutočne atraktívnu cenu – VALENTÍNSKEHO KÁČERA. Tentokrát súťaž pozostávala z dvoch častí (test a pravopisné kolo), nakoľko v prvom kole sme mali 4 žiakov s rovnakým počtom bodov Víťazkou súťaže sa zaslúžene stala Lucka Mudráková. Srdečne blahoželáme.

  Do galérie Súťaž o valentínskeho káčera boli pridané fotografie.

 • Čo už viem

  Šikovní prváci

  Do galérie Čo už viem boli pridané fotografie.

 • Na hodinách prvouky

  Prvé predstavenie členov svojej rodiny, výroba kyvadla a presýpacích hodín, ktoré si prváci vyrobili s pomocou dospelých, svedčí o tom, že práve na takých hodinách, ako je prvouka nám ide predovšetkým o učenie sa detí do života. A keď pani učiteľka a rodičia vidia, ako si ich deti okrem kresieb vedia po prvom polroku napísať o tom, čo sa učili, aj do zošita, je z toho veľká radosť na obidvoch stranách. Len tak ďalej, prváci.

  Do galérie Na hodinách prvouky boli pridané fotografie.

 • Pancake day

  U nás možno neznámy deň, ale vo Veľkej Británii je to vraj po Vianociach druhý najobľúbenejší rodinný sviatok. Oslavuje sa deň pred Popolcovou stredou, kedy sa gazdinky musia zbaviť potravín – ako mäsa, vajíčok, mliečnych produktov, tukov a dojedajú všetky dobroty, ktoré už počas pôstu na stôl nepatria. Zatiaľ čo na Slovensku máme tradičné Fašiangy a gazdinky pripravujú šišky, Vo Veľkej Británii ľudia pečú palacinky. A tak sa palacinky stali akýmsi symbolom tohto dňa.Aj pre nás sa už stalo akousi tradíciou pripraviť si takýto deň aj pre našich žiakova obohatiť hodinu angličtiny o reálie Veľkej Británie. Naša školská palacinková oslava sa konala 13. februára 2018 so žiakmi 5. ročníka, kde nechýbala ochutnávka palaciniek – pre nás trochu netradične – s citrónom a cukrom. Žiaci sa oboznámili s týmto sviatkom, v skupináchsi zasúťažili vo vedomostných i športových disciplínach a nechýbala ani dobrá náladaa veselý smiech. No a ako sme "palacinkovali“ si môžete pozrieť vo fotoalbume.

  Do galérie Pancake day boli pridané fotografie.

 • Tretiaci v knižnici

  Beseda s tretiakmi v knižnici Pavol Dobšinský, ako zberateľ ľudovej slovesnosti, zbieral a zapisoval piesne, príslovia, porekadlá, hádanky, hry, obyčaje a povery.Jeho ľudové diela sa stali obľúbenými medzi detskými čitateľmi.Všetky tieto fakty a veľa ďalších zaujímavostí sa tretiaci dozvedeli na besede s tetou knihovníčkou v knižnici.Prečítali si úryvky rozprávok,zasúťažili si a niektoré knihy si požičali aj domov. Ďakujeme tete knihovníčke, že nám takouto pútavou formou priblížila život a dielo Pavla Dobšinského.

  Do galérie Tretiaci v knižnici boli pridané fotografie.

 • Okresné kolo biologickej olympiády

  Druhý februárový štvrtok 2018 v Poprade patril okresnému kolu biologickej olympiády kategórie C, ktorá bola určená žiakom ôsmeho a deviateho ročníka. Spoločnom hodnotení žiakov okresu Poprad a Kežmarok obsadil Adam Kačmarák z 9.A deviate miesto a jeho spolužiačka Laura Mrštinová 16. miesto. V rámci žiakov okresu Poprad im patrí 5. a 12. priečka.  Obaja sa stali  úspešnými riešiteľmi tejto náročnej olympiády.

  Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy a mesta Svit.

  Do galérie Okresné kolo biologickej olympiády boli pridané fotografie.

 • Prírodoveda tretiakov

  Jednoduché pokusy a pozorovania.

  Do galérie Prírodoveda tretiakov boli pridané fotografie.

 • Mašličkové dni

  Šikovní prváci mašličkovali.

  Do galérie Mašličkové dni boli pridané fotografie.

 • Hviezdoslavov Kubín - šk. kolo

  Nádejní recitátori sa aj tento rok stretli na školskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

  Poradie najlepších:

  I. kategória 2. - 4. roč.

  Poézia

  1. Alexandra Sasáková 

  2. Laura Slodičáková

  3. Veronika Zemanová

  Próza

  1. Karin Mrštinová

  2. Viktória Servátková

  3. Karolína Panáčková  

  3. Júlia Kozlerová

  II. kategória 5. - 6. roč.

  Poézia 

  1. Peter Šaling

  2. Timotej Dikant

  3. Karin Čonková

  3. Veronika Skubeňová

  Próza

  1. Magdaléna Štinčíková

  2. Viktória Ilavská 

  3. Nina Šurinová

  III. kategória 7. - 9. roč.

  Poézia 

  1. Katarína Jurčišinová

  2. Lívia Zajacová

  3. Zuzana Uličná

  3. Eduard Čipkala

  Próza

  1. Daniel Kováč 

  2. Alexandra Grivalská 

  3. Matúš Zboinský

  Víťazom gratulujeme a držíme palce v ďalšej súťaži.

   

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín - šk. kolo boli pridané fotografie.

 • Kreatívni piataci

  Tento týždeň sa naši piataci naučili názvy svojich predmetov aj po anglicky. Už vedia, čo je Maths, Slovak, History, P.E. alebo Geography. Okrem toho sú aj veľmi kreatívni a vytvorili takéto krásne rozvrhy hodín - timetables. 

 • Tvoríme v ŠKD

  Aj takto sa dá postaviť snehuliak.

  Do galérie Tvoríme v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Siedmaci o zdravej výžive

  Dňa 7.2. 2018 sa žiaci VII.A a VII.B triedy zúčastnili v rámci  OBN besedy o zdravej výžive. Podľa štatistík svetovej zdravotníckej organizácie sa zvyšuje počet detí s obezitou a z toho vyplývajúcich chorôb. Je preto lepšie takýmto situáciám predchádzať ako ich riešiť.    Aký je dôležitý pravidelný príjem potravy, pitný režim a ako sa zdravo stravovať nám prišla porozprávať odborníčka – výživová poradkyňa pani Farkašová z Popradu. Téma siedmakov zaujala, o čom svedčí aj množstvo otázok, ktoré našej hostke položili. Veríme, že vedomosti, ktoré získali využijú v prospech svojho zdravého vývoja.

  Do galérie Siedmaci o zdravej výžive boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola, Mierová 134, 05921 Svit
  Mierová 134 , 059 21 Svit
 • +421 x 0527755342
  0903021333
  fax 0527889741

Fotogaléria