Navigácia

 • Deň v múzeu

  Tretiaci a štvrtáci navštívili Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Na praktických ukážkach si overili teoretické vedomosti získané na hodinách vlastivedy a prírodovedy. Svet prírody zažili od podzemných vrstiev postupne až po vysoké hory. Mali možnosť pozrieť si brloh medveďa, vyskúšali si plazenie v jaskyni, videli osvetlenú zemeguľu s planétami vo Vesmíre, a to všetko za prítomnosti zvukových a svetelných efektov.Spojili sme príjemné s užitočným a " školu s hrou ".

  Do galérie Deň v múzeu boli pridané fotografie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Banka lásky

  So žiakmi ôsmeho a deviateho ročníka sme počas literárnej exkurzie navštívili nádherné mestečko – Banskú Štiavnicu. Vďaka nenaplnenej láske medzi Máriou (Marínou) Pischlovou a Andrejom Sládkovičom vznikla najdlhšia ľúbostná báseň na svete – Marína. Príbeh svojej lásky prežívali v Banskej Štiavnici. V súčasnosti môžeme práve v rodnom dome Maríny navštíviť unikátnu Banku lásky. Počas exkurzie sme nazreli do Maríninej obývačky i spálne. Príbeh lásky nám sprostredkovali hovoriace portréty Sládkoviča, Maríny, Maríninej matky a manžela. Spoločne sme oživovali verše básne a nakoniec sme si mohli pozrieť priestory banky lásky, v ktorej je zapísaná celá báseň a dnešní zaľúbenci si tu môžu uložiť symboly svojej lásky. Z Banskej Štiavnice sme odchádzali s nádherným zážitkom a novým pohľadom na báseň Marína.

  Do galérie Banka lásky boli pridané fotografie.

 • Na hodine náboženstva

  Vo štvrtok 8.11. 2018 na hodine NV sme k modlitbe za zosnulých na cintoríne pripojili aj modlitbu za nenarodené deti a symbolický zapálili sviečku pri Pamätníku nenarodeným vo Svite. Tento projekt každoročne organizuje Fórum života. Aj takýmto spôsobom môžeme žiakom vštepovať do srdca úctu k ľudskému životu od počatia až po prirodzenú smrť.

  Do galérie Na hodine náboženstva boli pridané fotografie.

 • Take me out

  Poďme sa hrať a učiť vonku!

  V dnešný deň sme v našej škole po prvýkrát oslávili Deň vyučovania v prírode. Zanechali sme svoje triedy a išli sme sa učiť do ulíc nášho mesta a parku okolo školy. Prváci hľadali v súťaži stratené vety a slová, písali na chodník a trénovali svoje zmysly. Druháci pozorovali listy a semená stromov, pokúsili sa otvoriť šišku pôsobením tepla a priraďovali stromom ich spadnuté listy. Tretiaci maľovali v prírode netradičným spôsobom ovocie a zeleninu. Štvrtáci poznávali naše mesto a v kvíze si overili získané vedomosti o Svite. Pracovali tiež s mapou a kompasom a určovali svetové strany. Vďaka slnečnému počasiu sme si tento vyučovací outdoorový deň veľmi užili. 

  Do galérie Take me out boli pridané fotografie.

 • Návšteva 1. múzea vo Svite

  Žiaci dnes navštívili  1. múzeum vo Svite, expozíciu Hračky československých deti. Ďakujeme p. Zentkovi ml. a p. Zentkovi st. za príjemné chvíle s hračkami.

  Do galérie Návšteva 1. múzea vo Svite boli pridané fotografie.

 • Lego roboti

  V krúžku LEGO ROBOTI naši programátori pracujú pod vedením Ing. Pjatáka. A darí sa im.

  Do galérie Lego roboti boli pridané fotografie.

 • Jesenné upratovanie

  Aj keď bol v kalendári 5. november, počasie vonku pripomína skôr jar ako jeseň. Tretiaci preto neváhali, zobrali hrable, fúriky a metly a pustili sa do jesenného upratovania. Práca im išla od ruky, deti boli na čerstvom vzduchu a zároveň skrášlili okolie našej školy. Z dobre vykonanej práce mali všetci veľkú radosť.

  Do galérie Jesenné upratovanie boli pridané fotografie.

 • Ešte z Halloweenu

  Aj v 2. oddelení ŠKD

  Do galérie Ešte z Halloweenu boli pridané fotografie.

 • Halloween aj v ŠKD

  Do galérie Halloween aj v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Halloween na angličtine

  Na tohtoročný Halloween sme sa veľmi tešili. Kostýmy hovorili za všetko. Spolu sme si užívali zábavné aktivity - Trick or Treat cukríkovú súťaž, čarodejnici sme kreslelili bradavice a vyrábali sme múmie. A naša Amanda McCullough nemohla chýbať ani tento rok. Happy Halloween 🎃

  Do galérie Halloween na angličtine boli pridané fotografie.

 • Strom prianí

  Prvákom dnes pani učiteľky prečítali milé slová,ktoré im venovali všetci starí rodičia na tvorivých dielňach. Zo všetkých prianí sme vytvorili strom, ktorý zdobí našu chodbu.Ďakujeme veľmi pekne za Vaše milé slová. 1.A,1.B

  Do galérie Strom prianí boli pridané fotografie.

 • Halloween na informatike

  Dnešnú informatiku sme si so 4.B urobili tak trochu Halloweensku. Hľadali sme informácie o tomto sviatku na nete a pridali k tomu obrázok. Využili sme tak všetky zručnosti a vedomosti, ktoré sme doposiaľ na hodinách informatiky nadobudli.

  Do galérie Halloween na informatike boli pridané fotografie.

 • Ďakujeme

  Naši starkí aj v 2.A triede. Prečo máme mať úctu k starším,  nám tento rok naopak pripomenuli naši starí rodičia. Prišli medzi nás , aby nám čítali z kníh. Priniesli knihy,  z ktorých si čítali oni , keď boli malí,  alebo z kníh , ktoré čítajú nám. My sme im za ich lásku vyrobili malé darčeky, vyrobené s veľkým srdiečkom.

  Do galérie Ďakujeme boli pridané fotografie.

 • Testovanie prvákov

  Dnes sme absolvovali testovanie pohybových predpokladov prvákov. Prváci to nebrali  ako testovanie, ale ako zábavné športové dopoludnie.Zvládli to na JEDNOTKU.

  Do galérie Testovanie prvákov boli pridané fotografie.

 • O včielkach

  Že včielka má 5 očí sme sa dozvedeli na akcii 23.10. 2018 v Centre voľného času. Žiaci z ŠKD so záujmom počúvali skúsenú včelárku a zároveň pozerali jej prezentáciu. Oboznámila nás s rôznymi zaujímavosťami zo života včiel, poučila nás o význame včiel, naučila nás vyrábať medové sviečky. Dokonca sme mali možnosť vyskúšať si naozajstný  odev, ktorý používajú včelári pri práci s včelami i pri stáčaní medu.

  Toto poobedie sme strávili zábavne a pripravili sme si už aj darčeky /sviečky/ na blížiace sa Vianoce. Na záver nás čakalo malé sladké prekvapenie.

  Do galérie O včielkach boli pridané fotografie.

 • Burza stredných škôl

  Výber povolania , výber strednej školy jedno z najdôležitejších životných rozhodnutí... Dnes v Aréne Poprad pod záštitou Úradu práce si odborné školy v našom okrese pripravili prezentácie, ukážky o svojej škole. Mali sme tú možnosť nahliadnuť do sveta gastronómie, poľovníctva, zdravotníctva... Veríme , že aj naši deviataci sa správne rozhodnú pri výbere strednej školy. My im  držíme prsty.

  Do galérie Burza stredných škôl boli pridané fotografie.

 • Naj počtár

  V tomto jesennom čase si žiaci 5. až 8. ročníka zmerali sily v počítaní spamäti. Po triednych kolách nasledovali školské kolá. Žiaci 5. ročníka počítali príklady s prirodzenými číslami. Súťaž vyhral Danko Spišák, 2. miesto obsadil Matúš Starigazda (obaja 5.A) a 3. v poradí skončila Janka Maťová z 5. B. Počtári 6. ročníka sa potrápili s prirodzenými a desatinnými číslami. Súťaž v tejto kategórii vyhrala Veronika Skubeňová zo 6. A, na 2. mieste sa umiestnila Meliska Handzušová (6. B) a na 3. mieste skončila Saška Marhefková (6.A). Žiaci 7. a 8. ročníka mali zase o niečo náročnejšie. Spomedzi siedmakov sa so všetkými operáciami s desatinnými číslami najlepšie popasovala Vaneska Šoltisová (7. B), 2. miesto obsadila Natálka Kušnírová (7. A) a na 3. mieste sa umiestnil Peťko Polovka (7.B). V kategórii 8. ročníka sa na 1. mieste umiestnila Danielka Hricová, 2. miesto obsadil Lukáš Ceľuch a 3. miesto patrí Martinke Gánovskej (všetci 8.A). Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov nielen v matematike.

  Do galérie Naj počtár boli pridané fotografie.

 • Hodinka so starkými u tretiakov

  Dnešný deň, hádam viac ako inokedy si naši tretiaci užili spoločné chvíle so svojimi starými rodičmi. Z úcty k nim uvili symbolickú kytičku tanca, piesnía básničiek.Osobitné poďakovanie by sme chceli venovať p. Žiakovej, ktorá prišla medzinás s vrecúškom spomienok. Vďaka nej sme sa ocitli na chvíľu v minulosti, kedy naši starí rodičia prežívali detstvo trochu inak. Hodinka z dnešného dňa rozohriala naše srdcia a vyčarila nám úsmev na tvárach.

  Do galérie Hodinka so starkými u tretiakov boli pridané fotografie.

 • Štvrtáci a ich starkí

  V októbri – mesiaci úcty k starším – pozvali štvrtáci starých rodičov na milú návštevu do svojich tried, aby spolu s nimi na tvorivých dielňach vyrobili rozprávkových šarkanov. Prejavom úcty a vďaky babičkám a deduškom bol pripravený program a zhotovené darčeky, ktoré im vnúčatá a s láskou odovzdali.Ďakujeme všetkým starým rodičom, ktorí do školy prišli a zúčastnili sa našich tvorivých aktivít.

  Do galérie Štvrtáci a ich starkí boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola, Mierová 134, 05921 Svit
  Mierová 134 , 059 21 Svit
 • +421 x 0527755342
  0903021333
  fax 0527889741

Fotogaléria