Navigácia

 • Druháci hostili starkých

  Mesiac OKTÓBER je spojený s úctou k starším.

  Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti a vnúčatá.

  Aj naši žiaci si tento mesiac uctili svojich starých rodičov a prežili spolu krásne chvíle v školskej lavici. Človek sa učí celý život. Hovorí sa, že najlepším učiteľom sú jeho najbližší. V tomto duchu sa niesol celý školský deň. Vnúčence si to vychutnali a s radosťou učili starých rodičov pracovať s interaktívnou tabuľou. Starí rodičia tiež skúsili písať s ich perom do písanky a zahrali si naše školské hry. Najviac sa však tešili, keď deti pozorne počúvali ich rozprávanie a spomienky na svoje školské časy. Na záver všetci spoločne pracovali na výzdobe jesenných lampášov. Ďakujeme za spoločne  strávené chvíle.   

  Do galérie Druháci hostili starkých boli pridané fotografie.

 • Popoludnie so starkými

  V mesiaci október, ktorý patrí úcte k starším, sme sa my prváci stretli v našej škole s našimi starými rodičmi. Vyjadrili sme im našu vďaku za ich starostlivosť, čas a lásku, ktorú nám venujú. Obdarovali sme ich malým darčekom, ktorý sme vlastnoručne vyrobili, piesňou a básničkami. Spoločne sme vyrobili listy na Strom prianí a ukázali sme im triedy, v ktorých sa učíme. Ďakujeme za príjemne strávené popoludnie.

  Do galérie Popoludnie so starkými boli pridané fotografie.

 • Deň PSK - návšteva CSS Batizovce

  V utorok žiaci ôsmeho ročníka navštívili Centrum sociálnych služieb v kaštieli v Batizovciach. Po milom privítaní pani riaditeľkou a krátkom kultúrnom programe sme si vypočuli prednášku o barokovom kaštieli Máriássyovcov z 18. storočia. Prezreli sme si centrum sociálnych služieb zamerané na pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím, akými sú napríklad schizofrénia a autizmus.Oboznámili nás s ich denným režimom, aktivitami. Pracovníci centra nám odborne vysvetlili, ako takýto ľudia vnímajú podnety cez rôzne zvukové a vizuálne simulácie. Vyskúšali sme si robiť bežné veci, ako naliať vodu do pohára alebo podpísať sa so zakrytými očami, pohyb hendikepovaných na vozíkoch. Na záver sme pracovali s hlinou pod vedením pani Pajerchínovej, ktorá sa venuje klientom centra v keramickej dielni. Ich nádherné výrobky nás očarili. Tento deň nám pomohol pochopiť svet zdravotne postihnutých. Tí si zaslúžia predovšetkým našu úctu a obdiv namiesto posmechu a ľútosti. Možno niektorí z nás prehodnotia priority. Poďakovanie patrí predovšetkým pani riaditeľke centra Ing. Danici Ďuricovej, pracovníčkam p. Pajerchínovej a ostatným pracovníkom zariadenia, ktorí nám premenili bežný vyučovací deň na zážitok spojený s novou skúsenosťou.

  Do galérie Deň PSK - návšteva CSS Batizovce boli pridané fotografie.

 • Exkurzia v Podtatranskom múzeu

  Pri príležitosti Dňa Prešovského samosprávneho kraja siedmaci našej Spojenej základnej školy Mierovej vo Svite využili ponuku Podtatranského múzea v Poprade a navštívili jeho pobočku v historickej mestskej časti mesta Poprad v Spišskej Sobote, ktorá bola centrom cechov, obchodu a kultúrneho života.

      Vrámci expozície žiaci videli, ako vyzerá spálňa, pracovňa, bytové a odevné doplnky meštianskej rodiny, taktiež sa zoznámili s významnými osobnosťami, ktoré žili, tvorili a pochádzali zo Spišskej Soboty, ako napríklad Móric Beňovský (jeho manželka pochádzala zo Spišskej Soboty), Ján Brokoff, Ján Juraj Rainer, či Tibor Szekély...Žiakov tiež zaujali vývesné štíty jednotlivých cechov a remeselné výrobky. 

  Dejiny sa nevracajú, nedajú sa zopakovať. Tým dôležitejšie je chápať ich zmysel a poučenia, ktoré z nich plynú.  

      My preto ďakujeme za pútavú prehliadku, za nové poznatky a vedomosti, len tak môžme pochopiť zmysel a odkaz našich predkov.

  Do galérie Exkurzia v Podtatranskom múzeu boli pridané fotografie.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Naši piataci sa 18.10.2018 na hodine náboženstva zapojili do medzinárodnej modlitbovej iniciatívy „Milión detí sa modlí ruženec“. Našou modlitbou sme vyprosovali jednotu a pokoj pre svet a veríme, že aj vďaka našej modlitbe bude vo svete viac jednoty a pokoja.

  sr.Tarzícia

  Do galérie Milión detí sa modlí ruženec boli pridané fotografie.

 • Úspech hasičov

  Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska dobrovoľných hasičov sa konali dňa 21.10.2018 v Poprade. Naša škola a mesto Svit mali zastúpenie v kategórii "mladší dorastenci". 

  disciplína beh na 100 m cez prekážky:1. Tomáš Štinčík, Svit, čas 18,05 s 2. Radovan Nagy, Spišská Teplica, čas 20,37 s 3. Lukáš Paseka, Zákopčie, čas 20,43 s

  disciplína výstup do 1. podlažia cvičnej veže:1. Tomáš Štinčík, Svit, čas 7,60 s 2. Radovan Nagy, Spišská Teplica, čas 8,22 s 3. Lukáš Paseka, Zákopčie, čas 9,95 s.

 • O jablku na informatike

  Deň jablka si štvrtáci pripomenuli aj na informatike. Všeličo sa o jablku dozvedeli  hľadaním informácii v internetovej encyklopédii. Vyskúšali si prácu grafika a navrhli rôzne plagátiky.

  Do galérie O jablku na informatike boli pridané fotografie.

 • 100. výročie vzniku ČSR

  100. výročie vzniku ČSR a podpísania Martinskej deklarácie si pripomenuli žiaci IX. A triedy formou
  prednášky, ktorú si pre nich pripravila v spolupráci s Mestskou knižnicou vo Svite pani E. Nedzelová.
  Žiaci si nielen zopakovali, ale dozvedeli sa aj nové informácie o týchto významných udalostiach a
  osobnostiach z našich dejín. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

  Do galérie 100. výročie vzniku ČSR boli pridané fotografie.

 • Jesenné túry

  Turisti z Mierovky si v jesenných mesiacoch užili krásne počasie na tatranských chatách. Prvou túrou bola Chata pod Soliskom zo Štrbského Plesa, druhou bol výlet na Zamkovského chatu zo Starého Smokovca. V obidvoch prípadoch šlo o takmer 500 metrové prevýšenie, ktoré nerobilo problém ani najmenšiemu členovi Šimonkovi Neuwirthovi z 2. A triedy.

  Do galérie Jesenné túry boli pridané fotografie.

 • Jablková matematika

  Možno sa vám podľa dnešných fotografií zdá, že sme na matematike zdravo desiatovali, prípadne premýšľali o prínose jabĺk pre naše zdravie. Ale pozor, my sme tvrdo pracovali. Učili sme sa správne odčítať v obore do päť. Čo sme odpočítali, to sme zjedli, aby nás to nemýlilo :-).

  Do galérie Jablková matematika boli pridané fotografie.

 • Deň jablka v ŠKD

  Aj naši prváci vedia, že jabĺčka chutia skvele a sú plné vitamínov. V klube sme si o nich zaspievali, zatancovali sme si jabĺčkový tanec, zabavili sme sa pri hre - odhryzni z jablka zavesenom na šnúrke. Vyskúšali sme, že jablká sa vo vode neutopia. Vyzdobili sme si nástenku papierovými jablkami a na záver sme si na jabĺčkach pochutnali.

  Do galérie Deň jablka v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Veselo nám je

  V ŠKD sme si užívali krásne slnečné babie leto. Nielenže sme sa zabavili a vyšantili, ale dozvedeli sme sa, že názov vznikol z poletujúcich vlákien pavučín a práve tie nám pripomínajú strieborné vlasy babičky.

  Do galérie Veselo nám je boli pridané fotografie.

 • Október - listy ber

  Jesenné upratovanie.....

  Do galérie Október - listy ber boli pridané fotografie.

 • Spevácke talenty v ŠKD

  Medzi druhákmi nám rastú noví súťažiaci do programu " Československo má talent".

  Do galérie Spevácke talenty v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Kreslíme v ŠKD

  K deťom patria pastelky. Súťaživosť druhákov vymaľovať čo najkrajšie svoj obrázok nám potvrdzujú kocky pri obrázkoch, ktorými vyhodnotili svoju prácu.

  Do galérie Kreslíme v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Interview v ŠKD

  Druháci si pripomenuli sviatok úcty k starším rozhovorom nielen o svojich najbližších ( babky a dedkovia), ale i starších, s ktorými sa stretávajú vo svojom okolí.

  Do galérie Interview v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

  V priebehu týchto dní sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov 9. ročníka. Súťaž pozostávala z troch častí, v ktorých sa žiaci popasovali vo vedomostiach z gramatiky, literatúry, slohu či rétoriky. Po spočítaní bodov zo všetkých troch kôl sme našli víťaza, ktorý bude školu reprezentovať v okresnom kole. Je ňou Saška Grivalská. Veľmi tesne za ňou sa umiestnili na 2. mieste
  Tamarka Cvancigerová a na 3. mieste Barborka Škyrtová. Všetkým ďakujeme za účasť a Saške držíme palce.

 • Jesenná prvouka

  Dnešný slnečný deň bol ako stvorený pre výuku v prírode. Témou našej prvouky bolo jesenné počasie, ako sa obliekať, čo možno vidieť v prírode a ako sa zabaviť s darmi jesene. Vyskúšali sme najprv, ako veľmi sa treba naobliekať. Keď sme našli to správne oblečenie, sme hľadali listy, šišky a posledné lúčne kvety. Porovnávali sme, čoho je viac a poznávali sme názvy stromov, ktoré rastú v okolí našej školy.

  Do galérie Jesenná prvouka boli pridané fotografie.

 • V škole ....

  V škole je nám super. Čítame,píšeme,cvičíme,maľujeme,spievame,nacvičujeme...nudu nepoznáme.

  Do galérie V škole .... boli pridané fotografie.

 • Beseda s pracovníčkou Správy TANAPu

  V utorok 9. októbra 2018 sa medzi žiakov piateho, šiesteho, ôsmeho a deviateho ročníka prišla pracovníčka Správy TANAPu Martina Procházková na besedu spojenú s prezentáciou. Veľmi pútavo žiakom rozprávala o návštevnom poriadku TANAPu a  potrebe ochrany. Informovala ich slovom i obrazom o živote medveďa hnedého prírody, o jeho odchyte, fotopasciach a nasadení monitorovacieho náramku. Získané informácie žiaci využili nielen pri otázkach, ktoré v závere besedy kládli, ale i pri riešení slovných úloh o medveďovi.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola, Mierová 134, 05921 Svit
  Mierová 134 , 059 21 Svit
 • +421 x 0527755342
  0903021333
  fax 0527889741

Fotogaléria