Navigácia

 • Aj s našou účasťou

 • Spevácke talenty v ŠKD

  Medzi druhákmi nám rastú noví súťažiaci do programu " Československo má talent".

  Do galérie Spevácke talenty v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Kreslíme v ŠKD

  K deťom patria pastelky. Súťaživosť druhákov vymaľovať čo najkrajšie svoj obrázok nám potvrdzujú kocky pri obrázkoch, ktorými vyhodnotili svoju prácu.

  Do galérie Kreslíme v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Interview v ŠKD

  Druháci si pripomenuli sviatok úcty k starším rozhovorom nielen o svojich najbližších ( babky a dedkovia), ale i starších, s ktorými sa stretávajú vo svojom okolí.

  Do galérie Interview v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

  V priebehu týchto dní sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov 9. ročníka. Súťaž pozostávala z troch častí, v ktorých sa žiaci popasovali vo vedomostiach z gramatiky, literatúry, slohu či rétoriky. Po spočítaní bodov zo všetkých troch kôl sme našli víťaza, ktorý bude školu reprezentovať v okresnom kole. Je ňou Saška Grivalská. Veľmi tesne za ňou sa umiestnili na 2. mieste
  Tamarka Cvancigerová a na 3. mieste Barborka Škyrtová. Všetkým ďakujeme za účasť a Saške držíme palce.

 • Jesenná prvouka

  Dnešný slnečný deň bol ako stvorený pre výuku v prírode. Témou našej prvouky bolo jesenné počasie, ako sa obliekať, čo možno vidieť v prírode a ako sa zabaviť s darmi jesene. Vyskúšali sme najprv, ako veľmi sa treba naobliekať. Keď sme našli to správne oblečenie, sme hľadali listy, šišky a posledné lúčne kvety. Porovnávali sme, čoho je viac a poznávali sme názvy stromov, ktoré rastú v okolí našej školy.

  Do galérie Jesenná prvouka boli pridané fotografie.

 • V škole ....

  V škole je nám super. Čítame,píšeme,cvičíme,maľujeme,spievame,nacvičujeme...nudu nepoznáme.

  Do galérie V škole .... boli pridané fotografie.

 • Beseda s pracovníčkou Správy TANAPu

  V utorok 9. októbra 2018 sa medzi žiakov piateho, šiesteho, ôsmeho a deviateho ročníka prišla pracovníčka Správy TANAPu Martina Procházková na besedu spojenú s prezentáciou. Veľmi pútavo žiakom rozprávala o návštevnom poriadku TANAPu a  potrebe ochrany. Informovala ich slovom i obrazom o živote medveďa hnedého prírody, o jeho odchyte, fotopasciach a nasadení monitorovacieho náramku. Získané informácie žiaci využili nielen pri otázkach, ktoré v závere besedy kládli, ale i pri riešení slovných úloh o medveďovi.

 • Hasičom sa darí

  Mladí hasiči v drese našej Spojenej školy Mierová sa v nedeľu 7. októbra 2018 zúčastnili posledného kola Slovenskej ligy v behu na 60 metrov s prekážkami v Spišskom Podhradí. V kategórii "prípravka" obsadila Paulína Štinčíková 6. miesto.Magdaléna Štinčíková skončila medzi "mladšími žiačkami" na 2. mieste.

  Na súťaži sa predstavil aj ďalší žiak našej školy Radovan Nagy, reprezentujúci DHZ Spišská Teplica, ktorý zvíťazil v kategórii "starší chlapci" a v celkovom poradí slovenskej ligy v 60-tkach.Blahoželáme.

 • Deň zvierat ešte inak

  Dnes našich prváčikov z I.A navštívila p. MUDr. Melušová spolu so svojim vodiacim psíkom Rašou. Ukázala nám ako pomáha takýto pes nevidiacemu človekovi. Deti si psíka mohli nielen pohladkať, ale aj nechať sa povodiť so zatvorenými očami. Raša všetko zvládala s prehľadom, ako pravá psia dáma. Aj touto cestou by sme sa chceli p. MUDr. Melušovej veľmi pekne poďakovať za zaujímavé rozprávanie a super ukážky.

  Do galérie Deň zvierat ešte inak boli pridané fotografie.

 • Na výtvarnej výchove

  Dnes tretiaci strávili hodinu výtvarnej výchovy v exteriérovej učebni. Jeseň nás obdarila nielen teplými slnečnými lúčmi, ale aj pestrofarebnými listami, ktoré žiaci použili pri svojej práci. Technikou zvanou frotáž, prenášali reliéfnu štruktúru listu na papier pomocou vosku.
  Vodovými farbami postupne odkrývali odtlačky. Nakoniec po vystrihnutí vytvorili reťaz, ktorá teraz zdobí našu triedu. Máme skvelý pocit z dobre vykonanej práce, i z pobytu na čerstvom vzduchu.

  Do galérie Na výtvarnej výchove boli pridané fotografie.

 • Deň zvierat

  4. október - Deň zvierat, sme si dnes naplno užili. Už druhýkrát k nám do Spojenej školy Mierovej vo Svite prišli vzácni ľudia, ktorí svoju prácu, i život zasvätili výcviku psov. Ukázali nám, čo všetko psíky dokážu, chôdzu pri nohe, aporty, povely, poslušnosť. Deti boli nadšené a veľmi sa im to páčilo. Aj vďaka týmto ľuďom naše deti, i deti z MŠ Mierovej mali krásne dopoludnie a nezabudnuteľné zážitky. Všetkým želáme veľa úspechov v práci a ĎAKUJEME, že ste nás potešili.

  Do galérie Deň zvierat boli pridané fotografie.

 • Ďakujem

  Uplynul mesiac odo dňa, ktorý nečakane a nepríjemne zasiahol našu rodinu, keď po údere bleskom a následnom požiari sme prišli o časť rodinného domu.

  V týchto pre nás neľahkých chvíľach sa však ukázalo, že okolo mňa žije veľa dobrých ľudí, ochotných podať pomocnú ruku.

  Preto sa aj touto cestou chcem z celého srdca poďakovať Vám všetkým za prejavenú podporu a finančnú pomoc. Obrovské ďakujem patrí pani riaditeľke, vedeniu školy, mojim kolegom, ako aj všetkým ostatným zamestnancom školy za ich porozumenie, podporu a ochotu pomôcť. Úprimné a veľké ďakujem patrí aj všetkým rodičom a žiakom našej školy, ktorí tiež ukázali svoje veľké srdce a pomohli našej rodine.

  Preto Vám všetkým chcem ešte raz aj v mene celej mojej rodiny povedať obrovské ĎAKUJEM.

  Veronika Michalková

 • Stretnutie s Baťovcami

  Dňa 1.10. 2018 sme na hodine dejepisu v deviatom ročníku privítali dvoch vzácnych hostí – pani Drahomíru Šedivú a pána Jána Perinaja. Obaja sú členmi Klubu Baťovej školy práce a prišli sa s nami podeliť o svoje zážitky a vedomosti. Dozvedeli sme sa o živote Jána Antonína a Tomáša Baťu, o priebehu štúdia v BŠP, spôsobe riadenia a fungovania Baťových podnikov. Žiakov rozprávanie zaujalo, veľa sa pýtali a dozvedeli sa množstvo nových informácií. Ďakujeme našim hosťom, že medzi nás prišli a priblížili nám kus histórie nášho mesta a života ľudí v ňom. Tešíme sa na ďalšie stretnutia!

 • Dr.Zembolí

  Dnes sme sa v Dome kultúry zúčastnili výchovného koncertu s názvom Dr. Zembolí. Spevák skupiny AYA Boris Lettrich nám pesničkami priblížil také zložité slová ako recyklácia, či separácia. Všetkým sa nám to veľmi páčilo. 

  Do galérie Dr.Zembolí boli pridané fotografie.

 • Európsky deň jazykov

  Európska únia každoročne slávi 26. septembra Európsky deň jazykov. Zapája sa doň 45 krajín a tisíce škôl po celej Európe . Aj naša si pripomenula tento zaujímavý deň rôznymi aktivitami na hodinách cudzích jazykov, aby sme zvýšili povedomie o kultúrnej a jazykovej rôznorodosti Európy a motivovali žiakov učiť sa cudzie jazyky, pretože svet je otvorený a potreba dorozumieť sa v iných krajinách má preto veľký význam. Hlavnou aktivitou našich detí bolo vyhľadávanie kľúčových slov a fráz v desiatich jazykoch pomocou tabletov a vytvorenie posterov, ktoré určite každého z nás obohatili o nejaké to nové slovíčko či frázu. Vedeli ste, že talianske slovo „sorriso“ znamená úsmev? Ani my nie, ale odteraz už budeme vedieť, že svitská známa pizzeria má takýto milý názov.

  Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

 • Štvrtáci na dopravnom ihrisku

  Do galérie Štvrtáci na dopravnom ihrisku boli pridané fotografie.

 • Jesenný beh Svitom

  Ďakujeme všetkým zúčastneným a blahoželáme víťazom. Ste skvelí. 

  Do galérie Jesenný beh Svitom boli pridané fotografie.

 • Na výstave ovocia a zeleniny

  Záhradkári zo Svitu a blízkeho okolia pod záštitou primátora Svitu pripravili 19.-21. septembra výstavu ovocia a zeleniny. Pozrieť si ju počas troch dní mohla široká verejnosť, vrátane žiakov škôl. Pre piatakov a šiestakov poskytla názorné ukážky vypestovaného ovocia, zeleniny i liečivých rastlín. Získané informácia žiaci využijú (nielen) na vyučovaní biológie.

  Do galérie Na výstave ovocia a zeleniny boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola, Mierová 134, 05921 Svit
  Mierová 134 , 059 21 Svit
 • +421 x 0527755342
  0903021333
  fax 0527889741

Fotogaléria