• Beh Svitom

• Dnes 76 účastníkov Behu Svitom. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme medailistom Megy Štinčikovej a Adamovi Pjatakovi.

Do galérie Beh Svitom boli pridané fotografie.

• Pátranie na prvouke

• Dnes sme s druhákmi pátrali v okolí našej školy po rôznych semienkách rastlín. Chýbali akurát gaštany, tie nie a nie spadnúť zo stromov. Už sa na ne tešíme.

Do galérie Pátranie na prvouke boli pridané fotografie.

• Poistenie

• Vážení rodičia informujeme Vás o ponuke poistenia krádeže vecí žiakov. Výška jednorazového poistného je 1€ pri poistnej sume 200€. V prílohe je informačný leták o predmete a podmienkach poistenia (prítomnosť polície pri prešetrení krádeže je nutná).

V prípade záujmu o toto poistenie pre Vaše dieťa doručte triednym učiteľom poistné do 30.9.2019.

3144_IPID_kradez_ziaci.pdf​​​​​​​

• Biela pastelka

• Dnes bol deň verejnej zbierky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, s názvom Biela pastelka. Je to zbierka finančných prostriedkov na pomoc ľuďom so zrakovým postihnutím. Život so zrakovým postihnutím je spojený s mnohými ťažkosťami - napríklad pohybom a orientáciou, so získavaním informácií a s vykonávaním bežných činností v domácnosti. ĎAKUJEME všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou. Tieto finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie života slabozrakých a nevidiacich ľudí, na kurzy, ktorými nevidiaci získavajú zručnosti nevyhnutné pre každodenný život. Je to napríklad bezpečná chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma, ako aj samoobslužné činnosti.

• Európsky týždeň mobility

• V spolupráci s Mestskou políciou sme prežili krásne dva dni.Aj naši prváci sa zapojili do Európskeho týždňa mobility. Po besede s mestskou políciou si deti vyskúšali jazdu na kolobežkách s dodržiavaním dopravných predpisov. Cieľom  bolo motivovať deti k chôdzi pešo a k cyklistike a aj takýmto spôsobom prispieť k ochrane životného prostredia.

Ďakujeme.

Do galérie Týždeň mobility boli pridané fotografie.

• V prírode

• V piatok 13.9. žiaci 8. A a 9. B absolvovali branné cvičenie v malebnej obci pod Tatrami v Gerlachove, kde navštívili novú zábavno-oddychovú zónu. Tento deň im spríjemnilo nielen pekné počasie a spoločná opekačka, ale aj ochotný inštruktor Pavol Faix, ktorý žiakom vysvetlil používanie zariadení v tejto športovej zóne. Zo srdca sa mu chceme veľmi pekne poďakovať za jeho ochotu a čas. Pre nás tento deň patril určite k našim nezabudnuteľným zážitkom. Veď posúďte sami.

Do galérie V prírode boli pridané fotografie.

• Matúš a Miško bodovali

• Cez víkend 7.- 8.9.2019 sa v Kežmarku konali Majstrovstvá Slovenska v terčovej lukostreľbe mládeže. Matúš Starigazda (6.A) sa v streľbe s olympijským lukom na vzdialenosť 30 m umiestnil na 3.mieste. Miško Starigazda (4.A) obsadil vo svojej kategórii pekné 5.miesto. Blahoželáme.