• Svetový deň sporenia u siedmakov

• V októbri si pripomíname Svetový deň sporenia. Na hodinách techniky si žiaci siedmeho ročníka pri tejto príležitosti doplnili a porovnali vedomosti prostredníctvom súťaže. Súťaž prebiehala skupinovou formou, kde si žiaci okrem odborných znalostí prehĺbili aj tímovú spoluprácu. Aj napriek tomu, že všetky tímy pracovali ako najlepšie vedeli, nasledujúce tímy získali najviac bodov:

7. A: 1. tím: V. Servatková, J. Zummer, E. Papcúnová, D. Oračko

2. tím: D. Skubeň, K. Pačajová, M. Galková, V. Šimová

7. B:  M. Litvin, L. Slodičáková, L. Levarská, V. Novysedláková

7.C:  1. tím: D. Spišáková, D. Havašová, L. Čirská

2. tím: T. Hudák, K. Šalingová, A. Koreň

Víťazom  blahoželáme!

• Návšteva Mestskej knižnice

• Dnes sa siedmaci zúčastnili prezentácie kníh v Mestskej knižnici. Výber bol veľký, od dobrodružných až po sci-fi.Bolo zjavné, že mnohé tituly žiakov zaujali, najviac Anna zo zeleného doma, Tigrí tim, či staré, ale dobré Stopy.

• Prvé stretnutie s kamarátom Jabĺčkom

• Tak sme sa na neho tešili. A konečne prišiel medzi nás. Nový kamarát škrečok, s ktorým budeme počas roka prežívať zaujímavé dobrodružstvá a ktorý nás naučí veľa potrebných vecí. Okrem iných aj ako vyrásť a stať sa dobrým človekom, i kamarátom. Vďaka patrí našej p.psychologičke Ivanke.

• Túlavé topánky v akcii

• Žiaci z krúžku „Túlavé topánky“ dlho neobsedeli a využili včerajší krásny sobotný deň. Tentokrát si zasadili svoj „vlastný les“, ale cesta k nemu nebola až taká jednoduchá. Skupiny si najprv museli nájsť skryté mapy, pomocou ktorých hľadali stanovišťa, na ktorých plnili rôzne úlohy. Potrápili sa napríklad so zašifrovanými názvami obcí pod Tatrami, skladali puzzle panorámy Tatier a priraďovali ich názvy. Pátracia akcia dopadla výborne a odmenou nám všetkým boli krásne výhľady, zasadené nové stromčeky, kopec srandy a hlavne pizza na obed.

• Čarovné paličky

• S druhákmi sme si vyrobili čarovné paličky z materiálov, ktoré príroda práve poskytuje. Nech cez víkend doma čarujú!

• O duševnom zdraví

• Myslíte niekedy na svoju dušu? Touto dôležitou a tak často prehliadanou témou sa zaoberali naši ôsmaci so školskou pani psychologičkou, ktorá si pre nich pripravila hodinu o duševnom zdraví. Ďakujeme za hodinu plnú skvelých tipov, rád a odporúčaní (ako sa starať o svoje duševné zdravie, ako „odhodiť“ svoje starosti, osobne rásť, netrápiť sa nad tým, čo nevieme zmeniť) a množstva ďalších podnetných informácií. Veríme, že pre žiakov bola inšpirujúca a nezabudnú, že ak je duša zdravá, aj telo bude zdravé!

• Stretnutie s kamarátom Jabĺčkom

• Dnes sa tretiaci po prvýkrát stretli s novým kamarátom škrečkom Jabĺčkom. Bude ich sprevádzať programom s p. psychologičkou Mgr. I. Frankovou. Program pomáha zvládať každodenné situácie, ktoré musia deti zvládať, ako napr. hádky medzi deťmi. Ďalej pomáha vybudovať zručnosti na zvládanie zložitých pocitov, situácií, či veľkých zmien v živote. Naučíme sa pracovať spolu, deliť sa o nápady a pomáhať si.

• ŠKD

• Žiadame rodičov, aby si deti zo školského klubu vyzdvihovali najneskôr o 16.30. Ďakujeme za pochopenie.

• Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy

• Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu, bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára. Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka