• Spoznávame ľudské telo

• Štvrtáci sa na prírodovede venovali tajomstvám a poznávaniu ľudského tela.Vytvorili modely obehovej aj dýchacej sústavy, vyskúšali si starostlivosť o bábätká a pre ľahšie pochopenie učiva si pozreli rozprávku Bol raz jeden život.

• Dejepisná olympiáda

• Dňa, 8. februára 2023, sa v Poprade konalo okresné kolo 15. ročníka Dejepisnej olympiády. Naši dejepisári si svoje vedomosti preverili z príslušného učiva, v rámci monotematickej časti z oblasti vedy a techniky, a taktiež z oblasti regionálnej histórie. A máme byť opäť na koho pyšní, svedčia o tom skvelé výsledky:

3. miesto v kategórii D (8. ročník)  - Katka Hoclárová,

5. miesto v kategórii C (9. ročník) – Danielka Nečesaná, ktorú od 1. miesta delili len 3 body!

Úspešným riešiteľom bol v kategórii C  Tomáš Kováč. Všetkým žiakom, milovníkom histórie, ďakujeme za zodpovednú prípravu a krásnu reprezentáciu našej Spojenej školy Mierovej.

• MAJSTER SUDOKU

• Sudoku je logická hra európskeho pôvodu (kvôli názvu mylne považovaného za japonského) pre jedného hráča. Cieľom je doplniť chýbajúce číslice od 1 do 9 podľa presných pravidiel.

Tento týždeň si takmer 60 žiakov druhého stupňa zmeralo sily v riešení tohto hlavolamu. Najlepší žiaci každého ročníka boli pasovaní za MAJSTRA SUDOKU.

Víťazom 5. ročníka sa stal JURAJ KOZLER (5.A) a majstrom 6. ročníka MARTIN ŠTEFKO (6.A).

Vo vyšších ročníkoch sa viac darilo dievčatám.

Spomedzi siedmakov bola najlepšia riešiteľka NELA PRISTAŠOVÁ (7.A), „majsterkou“ 8. ročníka sa stala MARTINA ŠOLTISOVÁ (8.B) a v kategórii deviatakov sa najviac darilo LESII SOBOTOVEJ (9.A).

Absolútnou víťazkou – MAJSTERKOU SUDOKU - sa stala NELKA PRISTAŠOVÁ, ktorá doplnila rekordných 193 číslic.Víťazom jednotlivých ročníkov srdečne blahoželáme, všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a veríme, že o rok sa znova stretneme v takom veľkom počte pri riešení hlavolamov.

• Matematika v teréne

• Dnešný krásny deň sme využili a dali sme si krúžok z matematiky v teréne. Okrem zábavy sme zistili, že vyjsť na kopec síce trvá krátko, ale je to v priemere až 100 krokov. Dole nám to na saniach a klzákoch šlo bleskovo, takže sme si to parádne užili

• Neobyčajný 14. február

• Ráno začalo v 3.B láskavo a srdiečkovo. Keďže bol Deň svätého Valentína, všetci sme čakali na valentínky od našich kamarátov. Našťastie sme sa všetci dočkali. Jedna však bola špeciálna, od našej milej pani riaditeľky. Ďakujeme. Potom sme išli do Mestskej knižnice, kde sme v rámci Medzinárodného dňa darovania kníh niekoľko knižiek podarovali aj my. Nakoniec sme ešte vybehli na bežky. Máme srdiečka v žiackej knižke a v srdciach dobrý pocit.

• Vitamínová bomba v zime

• Štvrtáci sa rozhodli posilniť svoj imunitný systém v období chrípok. Zasadili si žeruchu, ktorá v tomto zimnom období plní funkciu čerstvej zeleniny. Je bohatá na vitamíny, minerály a jód. Rastlinkou ozdobili chutné chlebíčky.

• Valentínske hry u štvrtákov

• Skús, ako mi búši srdce – pri tejto zábave deti využili vedomosti z prírodovedy a merali si pulz na zápästí a na krku pred a po cvičení. Dievčatá si zmerali sily s chlapcami pri tvorení  valentínskej reťaze. Zvíťazili dievčatá s najdlhšou reťazou zo srdiečok. Pri výzdobe valentínky boli zase úspešní chlapci.

• Ďakujeme

• Sladké prekvapenie od srdiečka so srdiečkom. Ďakujeme pani kuchárkam aj pani vedúcej školskej jedálne.

• Biologická olympiáda - okresné kolo

• Dnes sa zúčastnili naši dvaja šikovní žiaci Katka a  Daniel okresného kola biologickej olympiády. Okrem teoretickej časti ich čakala aj praktická aktivita, kde izolovali DNA z banánov.

Držíme im palce pri vyhodnotení výsledkov.

• Vianočná pohľadnica

• Srdečne blahoželáme Rudolfovi Plšíkovi za strieborné pásmo v 19. ročníku medzinárodnej výtvarnej súťaže detí Vianočná pohľadnica 2022, ktorú vyhlásilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

• Deň svätého Valentína

• Valentínska pošta už vytriedená. Zajtra sa dostane k adresátom. Tešíte sa?

Aj v školskej jedálni vás čaká aj sladké prekvapenie so srdiečkom od srdiečka.....

• Tréneri v škole

• Dnes sme si - my prváci z 1.C - vyskúšali nové cviky s trénerom Peťom. Cviky ako "žabka", "rak" či "presný skok" nás síce trochu potrápili, ale my sa nevzdáme a budeme trénovať a posilňovať naše telo aj naďalej.

• Túlavé bežky

• Túlavé topánky sme v sobotu vymenili za túlavé bežky a vybrali sme sa vyskúšať Areál bežeckého lyžovania Tatraheim. V tento deň sme spojili príjemné s užitočným, pretože pri športových výkonoch sa nám naskytli krásne pohľady na tatranskú zimnú krajinu. Išlo nám to parádne a možno niektorí zistili, že to nie je až také ľahké, ako sa zdá. Všetci sme sa však úspešne dostali podľa plánu až do Gerlachova, kde nás už čakala sladká odmena. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú, aby naše výlety vždy dopadli výborne!